Gyvatnešis – tryliktasis zodiako ženklas?

Gyvatnešis (Gyvatės Nešėjo ženklas) yra 10-asis tikrojo Saulės Zodiako ženklas. Tačiau nors jis yra ekliptikoje, jis nėra priskiriamas nei standartiniam Vakarų astrologijos tropiniam, nei standartiniam vediškos astrologijos sideriniam Zodiakams.

Gyvatnešis kartais yra klaidingai vadinamas tryliktuoju Zodiako ženklu, nes jis yra suvokiamas kaip dar vienas iš dvylikos tropinių arba siderinių ženklų.

Faktiškai Gyvatnešis yra Saulės ženklas tikrajame Saulės zodiake, t.y. Saulė kiekvienais metais gali būti matoma Gyvatnešio žvaigždyne tarp lapkričio 30 d. ir gruodžio 17 d. (metams bėgant žvaigždyno ribos truputį kinta, todėl kartais Gyvatnešio laikas yra nustatomas nuo gruodžio 1 d. iki 18 d.). Vandenis, Vandens nešėjas, yra tikrasis 13-asis ir paskutinis tikrojo Saulės zodiako ženklas.

Gyvatnešio ženklo periodas dar vadinamas „sudegintas kelias“ (lot. via combusta). Klasikinėje astrologijoje zodiako atkarpa tarp 15 laipsnių Svarstyklių ženkle ir 15 laipsnių Skorpiono ženkle.

Anot mitologijos, dievas Heliosas turėjo saulės vežimą, kuriuo važinėdavęs po dangų ir įžiebdavęs šviesą (dieną). Vieną kartą Fajetonas, Helioso sūnus, pabandė pasinaudoti šiuo vežimu vietoje tėvo, tačiau jam nepavyko, jis negalėjo suvaldyti vežimo. Visa tai užrūstino Dzeusą, kuris trinktelėjo žaibu į Fajetoną, tuo sukeldamas danguje didžiulį gaisrą, trukusį net 10 dienų. Vėliau dievai visgi atstatė pusiausvyrą.

Taigi, Gyvatnešio ženklas simbolizuoja kontrastus, netikėtumus. Gimę šiuo periodu yra pilni kraštutinumų, kaip ir jų gyvenimas. Jie tai „degina tiltus“ ir griauna lyg Skorpionai, tai atgimsta su nauju tikėjimu ir idealais kaip Šauliai. Dažnai šio ženklo žmonės taip pasitiki savimi, jog prilygina save dievams; imasi darbų, kurie jiems ne pagal jėgas, o tada – patiria tikrą griūtį. Teigiama jų savybė – tai gebėjimas nuolat pakilti, lyg Feniksui. Gyvatnešio gyvenimas – tai gyvybė ir mirtis – viename, du pradai, dvi charakterio pusės: viena – tuščia, šalta, apmirusi, tarsi bedugnė, kita – mylinti, besirūpinanti. Šiuos žmones nuolat valdo tai vienas, tai kitas pradas. Gyvatnešis – ženklas, kuris nugalėjo karmą. Tačiau prieš tai, kad ją įveikti, reikia su karma susipažinti, pajausti ant savęs visą jos svorį.

Gyvatnešiu galima vadinti žmogų, kuris minėtu periodu turi bent dvi planetas gimimo horoskope. Tokie žmonės talpina savyje abiejų Zodiako ženklų (Skorpiono ir Šaulio) savybes ir įprastinis horoskopas jiems mažai tiks. Jų likimas visiškai nenusakomas, nenuspėjamas. Tai chameleono kelias, kuris bet kada gali viską pakeisti ir pradėti gyvenimą iš naujo. Šalia tokių žmonių tam tikra prasme – pavojinga. Ir tikrai ne dėl to, kad jie kenkia specialiai. Tokia šio ženklo prigimtis. Jie atkartoja dangaus įvykius – “sudegusį kelią”.

Gyvatnešis neturi baimės jausmo, mėgsta riziką, naujoves, dažnas permainas. Laikoma, kad jei ascendentas sutampa su Gyvatnešio ženklu, žmogui nepavojingi gyvačių įgėlimai bei nuodai. Esminis Gyvatnešio skirtumas, lyginant su kitais ženklais, tas, kad gyvenimas jam nesuteikia ramybės, galimybės atsikvėpti. Nėra sustojimo, visada – tik į priekį. Gyvatnešio gyvenimas – tai kova, avantiūra, audra. Su Gyvatnešiu labai įdomu, jis gali būti geras draugas, tačiau santykiai niekada nebus stabilūs. Jų artimiesiems – tai tikras išbandymas, nes šalia tokio žmogaus neįmanoma jausti ramybės. Ne visi gali ištverti garsius ir triukšmingus Gyvatnešio kritimus, tačiau jo kilimai – visada įspūdingi.

Pagrindinę šio mistiško ženklo misiją labiausiai atspindi planeta – Uranas. Tai yra – griovimas seno, kad susikurtų kažkas visiškai naujo.

Lankytojų komentarai

3 komentarai Gyvatnešis – tryliktasis zodiako ženklas?

  1. vytautas 2018-07-23

    as sutinku su Gintare, prasideda kelios dienos skorpiono ir nuo lapkricio 29

  2. zuika puika 2012-06-11

    o leiskite paklausti kaip man dabar žinoti kiek tų planetų aš turiu? ir kodėl nebūna horoskopų gyvatnešiams žurnaluose?

  3. Gintare 2011-08-19

    Gyvatnesio periodas yra daug ilgesnis,nei jus cia rasote.Pasiskaitykite pirmaja literatura apie gyvatnesi,rasite neatitikimu su Jusu straipsniu.

Rodyti daugiau komentarų