Amžiaus skirtumas poros gyvenime

Ar poros laimei turi įtakos amžiaus skirtumas? Neretai manoma, kad moteris turėtų būti bent 2 ar 5 metais jaunesnė. Tačiau yra daugybė porų, kurios neatitinka šios normos. Vis dažniau sutinkamos poros, kuriose moteris bent keliais metais vyresnė už vyrą. Kada metų skirtumas yra žalingas? Tuomet kai vieną iš partnerių praeiviai palaiko tėvu (mama), o kitą dukra (sūnumi)?

Psichologų išvados apie metų skirtumo įtaką poros suderinamumui.

Bendraamžiai

Ši pora gyvena ramų, monotonišką gyvenimą, nė vienas iš jų nesiekia jokių permainų. Santuoka gali būti laiminga, jei abu sutuoktiniai vertina ramybę. Neretai tokie partneriai vienas kitą pažįsta nuo mokyklos laikų, kartu užauga, vienas kitą formuoja. Grėsmė – nuobodulys, aistros trūkumas. Vienam iš partnerių gali pabosti pastovumas, kasdienybė.

1 metai

Šią porą sieja romantiška ir aistringa meilė, kuri vėliau gali peraugti į tvirtą draugystę ir partnerystę. Abu partneriai sugeba puikiai spręsti visas kasdienines problemas. Tokia santuoka retai išyra, dažniausiai tęsiasi visą gyvenimą. Ši pora dažniausiai turi nemažiau kaip du vaikus ir puikiai sutaria dėl jų auklėjimo būdo. Valdžia dažniausiai žmonos rankose. Grėsmė – pasibaigus audringam periodui vienam iš partnerių gali pabosti monotonija, tačiau kartu jie gali rasti išeitį, kaip paįvairinti buitį.

2 metai

Šią porą sieja ypatinga romantika, būdinga poetams ir menininkams. Jie gali vienas kitą be galo garbinti, tačiau vėliau gali praeiti toks susižavėjimas. Tad dažnai tokie žmonės tuokiasi ne vieną kartą. Tokioje šeimoje neretai trūksta pinigų, nes abu sutuoktiniai sunkiai sugeba juos išlaikyti. Grėsmė – stiprus susižavėjimas gali nelauktai praeiti.

3 metai

Ši pora ypač emocinga. Tarp partnerių kyla daug ginčų, ne tik kasdieninių, bet ir filosofinių – dėl gyvenimo prasmės, tikslų ir pan. Santuoka neiširs tik tokiu atveju, jei moteris bus kantri ir tolerantiška, o vyras ramaus, flegmatiško būdo. Grėsmė – stiprios emocijos griauna meilę, partneriai neretai nepasitiki vienas kitu.

4 metai

Šią porą sieja tvirti dvasiniai ryšiai – ir darbe, ir kelionėse, ir miegamajame. Partneriai dažniausiai yra ištikimi vienas kitam, tačiau be galo įtarūs ir pavydūs. Grėsmė – stiprus pavydas.

5 arba 10 metų

Šiai porai dažniausiai rūpi aktyvus darbas, karjera. Jie bus laimingi, jei juos sieja bendri interesai, bendra tos pačios srities veikla. Dažniausiai labai sėkminga santuoka. Grėsmė – dėl bendrų interesų trūkumo aistringos meilės ryšys gali nutrūkti. Penkerių metų skirtumo pavyzdžiai: Džono Lenono (vyresnis) ir Joko Ono santuoka; Majos Pliseckajos ir Radiono Ščedrino (vyresnis). Dešimties metų skirtumas tarp Salvadoro Dali ir Galos (vyresnė).

6 metai

Šios poros santykiai įtempti. Jie abu kovotojai, mėgstantys aktyviai diskutuoti, ginti savo nuomonę, laimėti žodžių dvikovą. Besiginčijant jų jausmai keičiasi nuo meilės iki neapykantos, nuo neapykantos iki aistros. Grėsmė – nuolatinės kovos daro jų buitį nenuobodžią, tačiau gali atsibosti.

7 arba 14 metų

Šie partneriai kiekvienas gyvena savo atskirą gyvenimą. Suteikia vienas kitam pakankamai laisvės ir erdvės, nereikalauja išsakyti visų paslapčių. Nepaisant to, gali vienas kitu pasitikėti (arba nesuka dėl to sau galvos), sugeba būti ištikimi. Grėsmė – nuoširdumo ir atvirumo stoka.

8 metai

Šią porą sieja tarpusavio supratimas ir stipri seksualinė trauka. Dažniausiai tai brandi meilė, trunkanti ilgai. Jie nuolat žavisi vienas kitu, sugeba išsiaiškinti visus nesusipratimus, nesiginčija dėl smulkmenų. Jaunesnysis dažniausiai gerbia ir palaiko vyresniojo nuomonę.

9 metai

Ši pora itin emocinga. Tarp partnerių kyla daugybė ginčų dėl įvairiausių smulkmenų. Santuoka neretai nepatvari. Vis dėlto, jei abu partneriai vertina maištingą, audringą gyvenimą, jie gali sugyventi, o toks įtemptas jų gyvenimas gali paskatinti jų kūrybingumą. Grėsmė – pernelyg daug emocijų ir polinkis į barnius.

11 metų

Šios poros gyvenimas – emocingas, teatrališkas. Jie vienas prieš kitą vaidina įvairius vaidmenis. Neretai kyla ginčai, muštynės, kurios gali baigtis aistringais bučiniais, tačiau ir meilės scena gali baigtis kumščiais. Grėsmė – vienas iš partnerių pavargs kovoti.

12 metų

Šios poros santykiai maištingi. Vienas iš jų turės kitam nusileisti, kitaip teks skirtis. Dažniausiai tokioje santuokoje kenčia ir turi nuolaidžiauti jaunesnis. Grėsmė – nesugebėjimas rasti kompromiso, nenoras nuolaidžiauti. Santuokos pavyzdys: Džonas Kenedis (vyresnis) ir jo žmona Žaklina.

13 metų

Šios poros santykiai tvirti, nepaisant vadinamojo velnio tuzino skaičiaus. Jaunesnysis žavisi ir gerbia vyresniojo patirtį. Vyresnysis paremia jaunesnįjį, padeda pasirinkti teisingą sprendimą, įgyvendinti savo svajones. Jie abu vienas iš kito ko nors išmoksta. Jaunesnysis – vyresniojo patirties; vyresnysis – jaunesniojo nerūpestingo požiūrio į gyvenimą. Šią porą sieja meilė, pagarba ir prisirišimas. Grėsmė – vyresniajam gali nepatikti jaustis tėvu (motina), o jaunesniajam – vaiku.

Lankytojų komentarai

6 komentarai Amžiaus skirtumas poros gyvenime

 1. ingute 2012-04-27

  o jei metu skirtumas 26
  :):):)

  • saule 2015-02-07

   Ooo jus dar kartu?

 2. =)) 2011-01-12

  Ne vien pinigai…yra gana vargingu,neturtingu kaimo poru.Gal cia yra kokiu psichologiniu priezasciu.Dazniausiai vyriokas daug vyresnis, buna ir atvirksciai.Tada jau graudus vaizdas.

 3. xxx 2010-12-28

  Reik suprast: jei daugiau, jus sieja tik pinigai.

 4. as 2010-12-03

  vot sito as ir nesupratau jai daugiau? galetu biski pakoreguot puslapi kaip,matau nelabai tas ce daroma..atsizvelgit i zmoniu nuomone.

 5. Juste 2010-11-09

  O jeigu metu skirtumas daugiau negu 13metu?

Rodyti daugiau komentarų