Safyras

Safyras, Al2O3 – korundo atmaina, aliuminio oksidas. Brangakmenis. Dažniausiai būna mėlynas, bet pasitaiko ir kitų spalvų variacijų – rožinis, geltonas, žalias, bespalvis, rudas, kelių spalvų. Raudona korundo atmaina vadinama rubinu. Didžiausios radimvietės yra Azijoje – Indija, Šri Lanka, Tailandas, Mianmaras, Kambodža. Randamas ir Madagaskare, Nigerijoje, Australijoje.

Safyro savybės ir reikšmė

Tai labai už viską ką daro ir kalba žmonės. Neprieštaraudami sutinka kritiką ir net bausmę, kada pats supranta kaltę padaręs už kažką neleistino. Pas juos vyrauja protas, kuris neleidžia jiems vystyti veikla su fantazija. Jie per daug bijo fantazijų pasekmių ir todėl nenori dėl jų rizikuoti. Tai ekologinės natūros žmonės kurie rūpinasi aplinka. Jie vadovaujasi savo nuostatomis, tačiau jų neprimeta kitiems. Safyro planeta yra Merkurijus kuris suteikia intelektą ir proto lankstumą, todėl jis laikomas protingumo simboliu. Nešiojamas safyras tampa kosminės energetikos talismanu.

Žvaigždinis safyras suteikia jo savininkui jėgą nugalėti priešus. Žmonės gimę safyro dienomis yra ypač ramūs, susikoncentravę, vadovaujantys savo gyvenimo patirtimi žmonės. Nepasiduoda emocijoms, yra labai diplomatiški ir paslaugūs. Niekada nedaro staigių gyvenimiškų sprendimų, visada vadovaujasi protu ir mėgsta kiekvieną situaciją ramiai apmąstyti. Myli gražius daiktus ir turi meninį skonį.

Didžiausi safyrai

Didžiausi safyrai :„Star of India“ (563ct), mėlynos spalvos „Logan“ (423 ct), Tamsiai mėlynas „Midnight Star“, „Star of Asia“ (330 ct). Variacijos:Kašmyro, Rugiagėlių safyras – vaiskiai mėlynas Star safyras – pasižymintis asterizmu Padparadschach – oranžinis-rausvas Fancy safyras – jei spalva ne mėlyna Verneuil safyras – dirbtinis (naudojant Verneuil procesą) Australijos safyras – labai tamsiai mėlynas (beveik juodas) Ceilono safyras – šviesiai mėlynas Rytietiškas peridotas (Oriental Peridot) – geltonai-žalias, kokybiškas safyras Rytietiškas baltasis safyras (Oriental White Sapphire) – bespalvis, kokybiškas safyras 1902 gautas dirbtinis safyras (Verneuil procesas).

Lankytojų komentarai